15 kwietnia 2018 18:22

Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem - sprawdzian zewnętrzny, w oficjalnej formule, który obiektywnie weryfikuje poziom wiedzy uczniów kończących klasę szóstą i oswaja uczniów z nową formułą egzaminu po 8 klasie. Wybrane zadania z arkusza są zgodne z formułą egzaminu ósmoklasisty. W tym roku Nowy Sprawdzian Szóstoklasisty został przeprowadzany 12 kwietnia. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu nauk humanistycznych, matematyki oraz języka angielskiego. Uczestnictwo w programie umożliwiło uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy i przygotowanie do rozpoczęcia kolejnego etapu kształcenia oraz powinno ich zmotywować do nauki przed zapowiadaną „małą maturą” po klasie ósmej.