07 kwietnia 2018 22:05

Uczymy dzieci programować - lekcje z Ozobotem

Uczniowie naszej placówki w ostatnim tygodniu mogli zaznajomić się z tajnikami programowania. Dzięki firmie EduSense naszych młodych informatyków odwiedził niezwykły gość - OZOBOT. Ozoboty to małe eduroboty, które można programować z niespotykaną łatwością.

Ozobot zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiazywania problemów i pracy grupowej.

Uczniowie na początku zajęć poznawali zasadę działania Ozobota, po czym samodzielnie przy pomocy karty kodów tworzyli według własnych pomysłów trasy dla Ozobota oraz zmagali się z prostymi zadaniami programistycznymi.

Samodzielnie napisany i działający program, według którego pracował robot sprawił dzieciakom ogromną frajdę. Uśmiechy na twarzach i radość - bezcenne!

Dziękujemy firmie EduSense za udostepnienie nam robota testowego.

Lekcja z ozobotem