26 lutego 2020 21:38 | Aktualności

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM, SPOTKANIE ZE STANAMI ZJEDNOCZONYMI

19 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII  z podróżniczką z Panią Anetą Siudy. Nasz gość przybył na prelekcję z pięknymi zdjęciami, opowieściami i pamiątkami tj: indiańskim łapaczem snów, zestawem do gry w baseball, skałami i amerykańskimi monetami.

7500 km tyle dzieli Polskę od Chicago, czyli miejsca w którym nasza bohaterka spędziła dziesięć pięknych lat swojego życia, miejsca w którym poznała swojego męża i założyła rodzinę. Jednak z biegiem czasu tęsknota za krajem była silniejsza i p. Aneta wraz z rodziną postanowiła wrócić. Szczęśliwie dla nas :-)

Takich ludzi i powodów migracji są miliony. My chcieliśmy poznać ten  jeden jedyny – prawdziwy i wyjątkowy… historię bliskiej naszej szkole osoby –  historię  pani Anety.

Bohaterka tego spotkania ma dar do pięknego malowania słowem, które przepełnione są barwnymi wspomnieniami, głębokimi emocjami oraz ważnymi refleksjami. Jak mówi nasz Gość, nigdzie człowiek nie czuje, tak wielkiej miłości do Ojczyzny jak przebywając za granicą . Wtedy najbardziej docenia się polskość i pokazuje patriotyzm. Podkreślone zostało  także, iż podstawą wszelkich wyjazdów jest znajomość języka angielskiego, zachęcając tym samym  naszą młodzież do nauki!

Wszyscy po tym spotkaniu czujemy niedosyt mając świadomość, że dekady życia na obczyźnie nie da się opowiedzieć i pokazać w dwie godziny…

Dlatego żywimy głęboką nadzieję, iż to spotkanie da się jeszcze powtórzyć.

See you soon Mrs. Aneta !!!

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM, SPOTKANIE ZE STANAMI ZJEDNOCZONYMI