30 stycznia 2020 22:55 | Aktualności

SPOTKANIE Z PARKAMI KRAJOBRAZOWYMI

Dzisiaj, 22 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział prelekcji, którą przygotował przedstawiciel Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych – p. Dariusz Wiech. Spotkanie zostało przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych.

Najpierw uczniowie klas młodszych I – III poznali podstawowe informacje o parkach krajobrazowych na Ponidziu. Później próbowali rozpoznać nazwy zwierząt występujących na obszarze Polski jedynie na podstawie wydawanych przez nie odgłosów. Ukryte za dźwiękami były między innymi: szpak, łoś, jeleń, sowa i wilk. Uczniowie kolejno poznawali dokładne szczegóły z życia tych zwierząt. Zabawa ta dostarczyła uczniom wiele adości i uśmiechu.

Następnie przyszedł czas na spotkanie ze starszymi uczniami z klas IV – VII. Które dotyczyło „Form ochrony przyrody an terenie Ponidzia”. Kolorowe zdjęcia, mapy i barwne opowieści p. Dariusza wprowadziły uczniów w świat parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody, programu Natura 2000, pomników przyrody ożywionej i nieożywionej, stanowisk dokumentacyjnych i chronionych gatunków roślin i zwierząt występujących na obszarze Ponidzia.

SPOTKANIE Z PARKAMI KRAJOBRAZOWYMI