19 stycznia 2020 23:50 | Aktualności

SPOTKANIE Z PASJĄ – MYŚLISTWO

Człowiek poluje od wieków, kiedyś by przeżyć, obecnie aby racjonalnie regulować pogłowie zwierzyny. Ale czy tylko tym zajmuje się myśliwy? Na to pytanie próbował odpowiedzieć nam pan Rafał Siudy – Prezes Koła Łowieckiego nr 2 „Orzeł” w Busku – Zdroju, a prywatnie tata naszych uczniów. Pan Rafał jest człowiekiem wielu pasji, a jedną z nich jest myślistwo.

Dnia 13 stycznia, w pełnym umundurowaniu myśliwy odwiedził naszą placówkę prezentując przy tym liczne akcesoria: róg myśliwski, lunetę, poroża, pióra ptaków łownych,  łuski po nabojach,  książki oraz liczne zdjęcia. Pan Rafał zapoznał uczniów z zadaniami kół łowieckich i ich roli w gospodarce leśnej w Polsce. Szczegółowo omówił gatunki zwierzyny łownej występujące w naszych lasach posługując się terminologią myśliwską. Uczniowie przekonali się, iż łowiectwo to nie tylko strzelanie, ale praca nad utrzymaniem równowagi populacji zwierząt, ochrona zwierząt łownych i ich środowisk bytowania. Jest to aktywność, która wymaga ogromu czasu, koncentracji, spostrzegawczości i cierpliwości. Jak podkreślał nasz gość, ważne jest przygotowanie merytoryczne, umiejętności praktyczne oraz odpowiednie wyposażenie.

Dziękujemy Panu Rafałowi za poświęcony nam czas i opowieści pełne pasji i humoru. To było wyjątkowe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

DARZ BÓR!

SPOTKANIE Z PASJĄ – MYŚLISTWO