Aktualności

08 stycznia 2020 22:07 | Aktualności

XI SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 Dnia 20 grudnia 2019 roku, w ostatnim dniu  nauki szkolnej przed  przerwą świąteczną odbył się  jedenasty Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem którego od  samego początku jest Samorząd Uczniowski. Konkurs ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Jedni uczniowie chcą śpiewać, a inni posłuchać świątecznych melodii, które tak pięknie wprowadzają w bożonarodzeniowy nastrój.

Jego celem jest popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, wytworzenie świątecznej atmosfery oraz promocja młodych talentów.

  Do konkursu przystąpili  uczniowie  z klas  I - VIII prezentując  jedenaście utworów świątecznych. Kolędowaniu z podziwem i uwagą przysłuchiwali się zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, pracownicy  oraz komisja konkursowa. Zaprezentowany przez występujących repertuar był  bardzo ciekawy i różnorodny. Ponadto wspaniała jasełkowa dekoracja i wspólne kolędowanie wprowadziły wyjątkowy i   świąteczny klimat na który wszyscy czekamy cały rok. 

Nagrodzono następujących uczniów:

 

I miejsce – Anna Dusza, Natalia Karcz, Anna Kotuła i Nikolas Kotuła z kl. III

                  Roksana Karcz z kl. V

                   Anna Pruś kl. VI

                  Jakub Nowak kl. VI

                 Aleksandra Prażuch i Nikola Okaz kl. VIII                 

II miejsce – Aleksandra Lech i Zuzanna Prażuch z kl. I

                    Julia Borkowska z kl. I i Kacper Borkowski, Miłosz Klimek, Lena Nowak z kl. II

                    Karolina Brożek i Karolina Łyko z kl. IV

                    Wiktoria Kostjan z kl. IV

                    Zuzanna Dziadek i Amelia Kotuła z kl. V

                    Kamila Śledzik z kl. V

 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za udział w konkursie, który wymagał dużo odwagi i chęci podzielenia się pięknymi emocjami  i jeszcze raz GRATULUJEMY !!!

 

Przeczytano: 97 razy. Wydrukuj|Do góry

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019