23 grudnia 2019 17:35 | Aktualności

„Od Grosika do Złotówki” – grudniowe zajęcia pn. „Przygotowanie do międzygalaktycznej podróży z Grosikiem”

Dnia 19 grudnia uczniowie klasy drugiej rozpoczęli swoje przygotowania do międzygalaktycznej podróży z Grosikiem.

Czytali i omawiali treść listu od przewoźnika międzygalaktycznej podróży, z którego dowiedzieli się:

-       Gdzie polecą?

-       Jak długo będzie trwać ich podróż?

-       Co będą robić w czasie podróży?

Otrzymali również „Dziennik podróży nr 1”, w którym wykonywali następujące zadania:

-       łączyli liczby od największych do najmniejszych (rozwiązaniem był rysunek rakiety),

-       uzupełniali rymowanki i rozwiązywali rebusy.

Uczniowie bawili się przy rytmach piosenki „Od grosika do złotówki”.

Rozmawiali również z nauczycielem na temat funkcji, jaką pełni – Grosikowy Parasol bezpieczeństwa.

Jako zadanie domowe uczniowie mieli opowiedzieć w domu o swoim spotkaniu z Grosikiem – przewodnikiem międzygalaktycznej podróży.

Kolejne zajęcia już w styczniu!

"Od grosika do złotówki"- grudniowe zajęcia