07 listopada 2019 15:34 | Aktualności

Konkurs „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019” Kategoria I – uczniowie klas I–III szkół podstawowych.

Uczniowie przygotowują indywidualnie jedną pracę plastyczną na temat

„Internet – Twoje wirtualne okno na świat”.

Praca powinna być ilustracją do jednej z kart 12-stronicowego, rocznego kalendarza ściennego. Praca nie powinna zawierać kalendarium (dat i napisów).

Uczniowie wykonują pracę samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej, z wyłączeniem technik przestrzennych (wydzieranka, collage z elementami plasteliny itp.) Mile widziane są prace malarskie, rysunkowe (pastele olejne, kolorowe tusze itp.). Nie jest dopuszczalne korzystanie z gotowych klipartów, grafik, zdjęć.

Praca powinna być wykonana na arkuszu w formacie A3 (297 mm x 420 mm), w układzie wertykalnym (wysokość pracy powinna być dłuższym bokiem), jednak obszar wykorzystany na ilustrację powinien mieć wymiary: szerokość 270 mm x wysokość 270 mm (na dole arkusza powinna zostać wolna przestrzeń). Szablon pracy znajduje się w załączniku nr 4(patrz niżej).

Prace konkursowe będą oceniane przez Szkolną i Wojewódzką Komisję Konkursową na podstawie następujących kryteriów:  oryginalność, zgodność z tematem Konkursu, czytelność przekazu,  pomysłowość, ciekawa forma graficzna, walory artystyczne, atrakcyjność pracy, staranność wykonania.

Termin oddania prac do 12 listopada 2019r.