25 października 2018 10:28 | Aktualności

Spotkanie ze sztuką

W dniu 22 października 2018 r. uczniowie klas I-VIII  udali się do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl ,, Rumcajs”. Narodowy Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał widzom jedną z bajek dzieciństwa, w której jasno
i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne.

Klasy VI-VIII wzięły udział w spektaklu teatralnym „Pan Tadeusz”. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali obszernych fragmentów epopei Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Natomiast uczniowie klas IV-V mogli obejrzeć spektakl ,,Ania z Zielonego Wzgórza” przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją bezpretensjonalnością i szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła? Te pytania stawiały i stawiają sobie miliony czytelników i widzów na całym świecie, którym przyszło się zetknąć z fenomenem postaci wykreowanej przez Lucy Maud Montgomery już przeszło sto lat temu.

Wycieczka Teatr Pan Tadeusz 2018